Dąbki

Dąbki

Dąbki położone są na mierzei pomiędzy morzem a jeziorem Bukowo. Stwarza to idealne warunki do aktywnego wypoczynku - spacery, rower, windsurfing, żeglarstwo, jazda konna. Wspaniały mikroklimat, duże nasłonecznienie oraz bogate w jod morskie powietrze, rozległe obszary leśne i brak przemysłu gwarantują zdrowy wypoczynek. Na miłośników wodnych uciech czeka jezioro Bukowo.

Co można tu zobaczyć?

PLAŻA

Atutem plaży w Dąbkach jest jej szerokość, czystość oraz to, że jest ona piaszczysta. Dla Turystów, w sezonie letnim, są dostępne specjane, strzeżone kąpieliska. Plażę łączy z miejscowością pas niskich wydm, porośniętych głównie sosną zwyczajną i sosną czarną.

JEZIORO BUKOWO

Jezioro to jest połączone z morzem Kanałem Szczyskim. Nad jeziorem czekają wypożyczalnie sprzętu oraz instruktorzy windsurfingu. Co roku w Dąbkach rozgrywają się zawody żeglarskie i windsurfingu. Jest to również idealne miejsce dla wszystkich miłośników wędkowania. W Jeziorze występuje około 20 gatunków ryb.

DLA AKTYWNYCH

Jeśli lubicie Państwo spacery, to Dąbki mają do dyspozycji piękną aleję spacerowo - joggingową o długości 7 km położoną pomiędzy jeziorem a morzem. Aleja ta doprowadzi Was do miejsca, w którym jezioro łączy się z morzem. Oprócz tego w Dąbkach jest kilka tras rowerowych. Zostały tak przemyślane, aby rowerzysta zataczał okrąg i wracał do miejsca, z którego wyjechał.

PRZYSTAŃ ŻEGLARSKA (ul. Dąbkowicka 7, tel. 94 314 80 64

Wszyscy pragnący odkryć przygodę żeglarską powinni wybrać się w to miejsce. Oferowane są tu rejsy wycieczkowe stateczkiem MILKA. Przy przystani znajduje się też wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz szkoła windsurfingu. Jezioro to zapewnia możliwość cumowania jachtu, łodzi i innego sprzętu pływającego.

Ostatnia aktualizacja -maj 2021 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jaroslawiec.com.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00